Terénní cvičení studentů Didaktiky dějin kultury

10. 5. 2024 Eva Trchalová

V rámci semináře Didaktiky dějin kultury se studenti magisterského studia obeznamují s různými možnostmi práce s prameny vhodnými pro aktivizační výuku na středních školách. Jedna z přednášek, věnovaná regionálnímu tématu "Obléhání Brna Švédy 1645", se uskutečnila 7. května formou terénního cvičení v prostorách Muzea města Brna na Špilberku ve spolupráci s Mgr. Tomášem Kochem. Omezení deštivým počasím, studenti realizovali svoje úkoly ve vnitřní expozici muzea, kde mohli pracovat s vedutou obléhání Brna jako s ikonografickým pramenem. Pro studenty bylo hlavním úkolem uvědomit si možnosti prezentace politických a vojenských dějin prostřednictvím kultury a objevit didaktické příležitosti, které téma „Obléhání Brna 1645“ nabízí, a to nejen pro vyučování v Brně samotném.