Workshop: Krčma srdcem města

Ve čtvrtek a pátek 5. a 6. října proběhl v pořadí již třetí workshop pod taktovkou týmu projektu Kulturní dějiny piva. Tentokrát, jak již samotný název Krčma srdcem města napovídá, zaměřený na propojení měst a pivovarnictví.

19. 10. 2023 Petr Klesal Kateřina Holíková

Bez popisku

Hlavní částí celého workshopu byly přednášky celé řady zahraničních i domácích odborníků. Program byl tematicky rozdělen do pěti samostatných přednáškových bloků. Čtvrteční přednášky vedené v angličtině se zabývaly městským pivovarnictvím v Polsku, Bamberku a Bruselu. V pátek zaznělo celkem devět příspěvků z různých oborů. Všechny však spojovala otázka vztahu mezi městy a pivovary. Každý blok uzavírala k velké radosti pořadatelů velmi živá a plodná diskuze mezi přednášejícími a posluchači.

Doprovodný program celou akci přenesl také vně přednáškového sálu. Na nádvoří Filozofické fakulty měli účastníci workshopu možnost ochutnat řadu piv z malých řemeslných pivovarů a bohaté občerstvení. Hlavním lákadlem se však pro všechny zúčastněné stalo představení a následné ochutnávání speciálního piva typu Gose, které bylo uvařené přímo pro workshop. Program dále plynule pokračoval akcí Noc vědců a debata mezi návštěvníky se tak protáhla až do nočních hodin.

Workshop Krčma srdcem města tak dokázal se ctí navázat na předešlé ročníky, přičemž tato skutečnost byla opět potvrzena vysokým počtem návštěvníků. Workshop se konal v rámci projektu Kulturní dějiny piva – města jakožto tvůrci pivní kultury. Závěrem nezbývá než doufat, že se v příštím roce opět podaří pokračovat ve stopách úspěšných workshopů. 

Sledujte projekt Kulturní dějiny piva na sociálních sítích 

Facebook Kulturní dějiny piva Instagram beer_muni Více o projektu

Autoři fotek: Marie Lukášová a Jiří Washka


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info