Celostátní studentská vědecká konerence Historie 2024

Letošní Celostátní studentskou vědeckou konferenci Historie 2024 pořádal Ústav historických věd Filozofické fakulty Univerzity Pardubice. Konala se v prostorách univerzitního kampusu ve dnech 25. a 26. dubna 2024.

14. 5. 2024 Historický ústavFilozofická fakulta

Mezi 26 účastníky z 11 různých fakult byli i dva zástupci našeho ústavu. Štěpánka Grunová představila práci Identita osvícenského kněze: (Ex)premonstrát a josefinista Norbert Řehoř Korber a Josef Müller vystoupil s prací Barokní obora v 18. století. Příklad Valdštejnska. Jako člen odborné komise se tento rok konference zúčastnil doc. Tomáš Malý.

Na základě hlasování třináctičlenné odborné komise se oba reprezentanti našeho ústavu umístili na děleném 2.–4. místě. Štěpánka Grunová navíc získala ocenění komise v rámci Ceny Josefa Šusty.

„Asi nejpřínosnější z celé konference byla možnost podívat se, jaká témata a přístupy mají naši kolegové z různých fakult a navázání vzájemných kontaktů. Jsem velmi ráda, že jsem dostala příležitost se zúčastnit.“

Štěpánka Grunová

„Účast na konferenci vnímám jako užitečnou zkušenost a možnost navázání odborných konexí v rámci historických odborných pracovišť po celé republice. Příjemně mě překvapilo, jak širokou škálu témat přednesené příspěvky zahrnuly.“

Josef Müller