Celostátní studentská vědecká konference HISTORIE 2023

Odborné práce studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity na Celostátní vědecké studentské konferenci HISTORIE 2023 pořádanou Ostravskou univerzitou v Ostravě.

22. 5. 2023 Roman Jaroš Historický ústavFilozofická fakulta

20.–21. dubna 2023 se konala v Ostravě Celostátní studentská vědecká konference HISTORIE 2023 pořádaná v letošním roce Katedrou historie Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Konference byla pořádána v pěkném prostoru auly Ostravské univerzity.

Náš ústav reprezentovali Aleš Kupský se svou prací Svět nosislavského chalupníka, písmáka a konvertity Ondřeje Slouka, a Magdalena Grešová s prací Fenomén podzemní univerzity na příkladu bytového semináře Jakuba S. Trojana. Magdalena Grešová se v soutěži podělila o 3. a 4. místo s další zástupkyní naší fakulty Laurou Maniakovou z Ústavu pomocných věd historických a archivnictví, která prezentovala práci Katalógy ako brána k spracovaniu knižníc. Katalóg sedleckej knižnice v rukopise KNM VI F 32.

Jako doprovod a člen poroty zastupoval letos náš ústav Jiří Němec.

Všem jmenovaným soutěžícím gratulujeme k umístění a děkujeme za výbornou reprezentaci ústavu, resp. fakulty.

Magdalena Grešová

„Studentská konference byla pro mne skvělou příležitostí, jak získat nové zkušenosti a také se potkat a sdílet zápal pro historii s kolegy a kolegyněmi z dalších historických ústavů. Hostující Ostravská univerzita vytvořila velmi přátelské a diskuzně podnětné prostředí, v němž byl znát zájem o práce mladých historiků a historiček.“

Magdalena Grešová
Studentka programu Historie se specializací Moderní dějiny

Aleš Kupský

„Já tuto konferenci vnímám jako cennou zkušenost, jelikož jsme si mohli vůbec poprvé vyzkoušet, jaké je to přednést příspěvek na odborné konferenci. Bylo velice obohacující, že jsme mohli představit výsledky vlastního výzkumu odborníkům z celé republiky, navázali jsme dobré kontakty s jinými studenty, za naši brněnskou sekci tedy především se studenty z Univerzity Karlovy z Prahy.“

Aleš Kupský
Student programu Historie se specializací Dějiny raného novověku