Ocenění pro významné osobnosti fakulty

25. 11. 2021 Kateřina Holíková

Foto: Marek Augustin

V rámci zahájení Týdne humanitních věd, které se uskutečnilo v pondělí 15. listopadu, byly oceněny významné osobnosti fakultního života pamětními medailemi. Předávání proběhlo v rámci slavnosti ke 100. výročí zahájení výuky na Filozofické fakultě. Pamětní medaile byly předány za zásluhy o rozvoj vědy a také za výjimečnou péči o záležitosti spojené s chodem fakulty. Byli oceněni nejen zasloužilí akademici, ale také zástupci neakademické sféry. V rámci našeho ústavu byli oceněni hned dva naši zaměstnanci.

Prvním oceněným byl prof. PhDr. Mgr. Tomáš Knoz, Ph.D. Profesor Knoz řadu let vykonával funkci proděkana fakulty pro výzkum a rozvoj, v rámci čehož se významně angažoval také v rekonstrukci areálu Filozofické fakulty na ulici Arne Nováka. Druhým oceněným byl prof. PhDr. Jiří Malíř, CSc. Profesor Malíř vedl náš ústav v letech 1998-2017 a působil ve významných grémiích fakulty. Oba ocenění patří mezi čelní představitele historických oborů na fakultě.

Mezi dalšími oceněnými byl například bývalý rektor doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D., vedoucí Ústavu slavistiky prof. PhDr. Ivo Pospíšil, DrSc., tajemník Filozofické fakulty Ing. Ivo Jurtík a mnoho dalších. Kompletní seznam najdete zde.

Foto: Marek Augustin