Naše absolventka získala ocenění za excelentní výsledky v doktorském studiu

Ve čtvrtek 19. října 2023 převzalo ve Velké aule Karla Engliše 40 laureátů Cenu prorektorky za excelentní výsledky v doktorském studiu. Mezi oceněnými byla také naše absolventka Andrea Štěpánková a její školitel Tomáš Knoz.

26. 10. 2023

Foto: Martin Indruch
Ocenění se letos udělovalo již potřetí. Jeho účelem je motivovat studenty k ukončení doktorského studia v řádném termínu (prodlouženém maximálně o jeden rok) a zároveň k dosažení excelentních výsledků v rámci disertačního výzkumu.
Andrea Štěpánková se ve své disertační práci Mezi strachem a přijetím: Novokřtěnci a předbělohorská Morava zabývala interakcemi nábožensky i sociálně vykořeněných novokřtěnců s prostředím raně novověké Moravy se zaměřením na antropologicky pojaté kategorie strachu a přijetí. Dějiny této náboženské skupiny přitom nejsou pouhou epizodou moravské historie, nýbrž stále žijící nedílnou součástí kolektivní paměti jihomoravského regionu, stejně jako identity stávajících novokřtěnských (zejména huteritských) kolonií v USA v Kanadě.

Více o disertační práci

Společná fotka všech oceněných. Foto: Martin Indruch