Doktorandi raného novověku v Grazu

5. 7. 2021

Doktorandi raného novověku v Grazu

Ve dnech 24.–26. června 2021 pořádala Karl-Franzens-Universität Graz konferenci doktorandů a doktorandek raného novověku. Setkání, jehož cílem je propojovat mladé vědce v oblasti dějin raného novověku i jejich školitele, se letos konalo již podesáté. Hostujícím městem, kterým je vždy některé ze zapojených univerzitních měst, se tentokrát stal právě rakouský Graz. Příspěvky o svých disertačních projektech přednesli účastníci z Rakouska, České republiky, Maďarska, Slovinska a Bulharska.

Českou republiku zastupovali dva doktorští studenti z našeho ústavu: Andrea Štěpánková a Stanislav Luska, oba studenti prof. Tomáše Knoze. Andrea Štěpánková vystoupila s příspěvkem Moravian Anabaptists and Nobility in Tandem: Social and Economic Interaction; Stanislav Luska představil svůj projekt na téma In service of the dynasty. The Dietrichstein family between the Imperial and Spanish Habsburg courts. Oba referáty se staly předmětem živé diskuse.

Samotný konferenční program byl doplněn o volnočasové a networkingové aktivity. Účastníci tak kromě cenných poznámek ke svým disertačním projektům, jež vyplynuly z diskusí s kolegy i akademiky z participujících evropských univerzit, získali celou řadu významných kontaktů mezi historiky raného novověku. Vznik podobně koncipovaných sítí, jež spojují akademická pracoviště, jejich studenty a školitele, výrazně usnadňuje mezinárodní spolupráci, která je v současné době nezbytnou součástí moderní vědecké práce.

Více informací naleznete zde.