Den otevřených dveří na Historickém ústavu

Uchazeči o studium se v rámci Dne otevřených dveří měli možnost setkat s absolventy oboru Historie a zeptat se, co je studium naučilo a co jim předalo pro aktuální zaměstnání.

24. 1. 2023 Lenka Janošová Roman Jaroš

Fotky: Historický ústav FF MU a Alexandra Slováková

V pátek 20. ledna se Historický ústav podílel na Dni otevřených dveří FF MU. Zájemci o studium historie se od doc. Denisy Nečasové a doc. Pavla Bočka dozvěděli o možnostech studia na našem ústavu. Přednáška se konala v posluchárně C11, poté byli uchazeči odvedeni do nejvyššího patra budovy B2 - Knihovny Historického ústavu.

Účastníci si prohlédli fondy i prostory knihovny, kde se setkali s absolventkami a absolventy oboru Ivou, Janou, Ctiborem, Lukášem, Vojtou a Tomášem. S nimi mohli prodiskutovat přínosy studia a případné uplatnění historiků, třeba při práci v muzeu, při psaní populárně historického časopisu, výuce dějepisu nebo při tvorbě vzdělávacích televizních pořadů pro děti.

V rámci představení ústavu byl prezentován i studentský spolek, který sdružuje studenty historie napříč studijními programy a specializacemi - Masarykovi historici. Zástupce spolku Norbert představil uchazečům, že studium na našem ústavu není pouze o učení, ale také o zábavě a zajímavých akcích, které právě tento spolek pořádá na fakultní půdě.