Už se nám to zaplnilo! Slavnostní otevření knihovny MGH

Dne 13. února jsme po řadě měsíců soustavné práce mnoha studentů a zaměstnanců Historického ústavu slavnostně otevřeli novou knihovnu sdružující svazky fondu Monumenta Germaniae Historica (zkráceně MGH).

18. 3. 2024 Historický ústavFilozofická fakulta

Historie MGH sahá až do 19. století do Frankfurtu nad Mohanem, kde se skupina německých patriotů sešla s úmyslem zpřístupnit zájemcům prameny k dějinám římsko-německé říše. Dnes MGH sídlí v Mnichově. Několikapatrová budova nabízí mnoho hodnotných svazků o středověku. Současná prezidentka MGH (a jedna z donátorek naší knihovny, Martina Hartmann) zaštiťuje zvláštní stipendium pro brněnské studenty se zájmem o fond. Nová knihovna je tak pokračováním několikaleté úspěšné spolupráce.

Děkujeme všem donátorům a organizacím, které se zasloužily o vznik tohoto vzácného fondu. Velké díky patří i studentům a studentkám oboru historie, kteří několik měsíců intenzivně pracovali na katalogizaci jednotlivých svazků.

Zbrusu nová knihovna se nachází v seminární učebně B1.41 a je nyní přístupná všem akademikům i zájemcům mimo Masarykovu univerzitu. Prohlédněte si fotografie ze slavnostního otevření a přijďte se podívat na vlastní oči!

Autor fotografií: Ondřej Myšák

O otevření knihovny vyšla reportáž i na oficiálním webu MGH. Najdete ji na tomto odkazu: https://www.mgh.de/de/blog/post/mgh-sammlung-masaryk-universitaet